1. Ana Sayfa
  2. DİĞER KREDİLER
  3. Telefon Hattına Kredi

Telefon Hattına Kredi

Telefon Hattına Kredi

Telefon Hattına Kredi

Kredi çekmek için bankalara başvuru yapmak çoğu zaman yeterlidir. Ancak daha önce banka kaynaklı sorun yaşamış olanlar ve kredi borcunu ödeyemeyeler kredi notu düşüklüğü nedeni ile tekrar kredi çekemeyebiliyorlar. Bu durum da nakit ihtiyacına sıkışan kişileri çok daha zor bir duruma sokuyor. Ancak telefon hattına kredi olarak hayatımıza giren bir ürün daha var ki tan da bankalardan umudu kesenlere özel bir uygulama. Faturalı hat kullananlar telefon alır gibi kredi kullanabiliyorlar. İşte bu ürünün detayları…

Telefon Hattına Kredi

Operatörlere Borçlanma

Aslında bu ürünün yasal olarak herhangi bir bağlayıcılığı bulunmuyor. Ancak tıpkı faturaya ek telefon alır gibi işliyor. Yanı kişiler yine faturalarına ek telefon alma işlemlerinden geçiyor. Ancak telefon yerine telefonun parasını alıyorlar. Kredinin tutarları yine telefon faturasına yansıyor. Anlaşılacağı üzere bu işlem telefon satış noktaları ve operatörler aracılığı ile gerçekleşiyor.

Komisyon ve Faiz Oranları

Bu işlem finans kuruluşları tarafından gerçekleşmediği için herhangi bir faiz uygulanmıyor. Ancak ödemelerini geciktiren kişiler faturalarına yansıyan yasal faizi ödemek durumunda. Bunun yanında 1 ya da 2 yıl vade seçenekleri bulunuyor. Dolayısıyla bu vade seçenekleri arasında da vade farkı siz konusu olmakta. Ancak erken kapama gibi durumlar bu ürünler için de geçerli. Yanı erken kapama yapan kişiler bu ürünlere ödeyecekleri tutarlar üzerinden indirim alıyor. Telefon hattına kredi kampanyası sayesinde bankalardan kredi çekemeyen kişiler kendilerini finanse edebiliyor.

Telefon Hattına Kredi

Cihazın Satılması Mümkün mü?

Kişiler telefon hattına kredi kampanyasından faydalandıktan sonra kendilerine atılmış gibi gösterilen telefonlar sayılabilir. Bunun krediyi kullanan kişiyi etkilemesi imkansızdır. En sık merak edilen bu konuya operatörlerden açıklama geliyor. Yanı kişi telefon yerine onun bedelini almış oluyor. Dolayısıyla operatör cihazı farklı bir kişiye satabiliyor. Bunun yasal herhangi bir kişiyi bulunmuyor. Ayrıca telefon tutarı kadar kredi kullanılabildiği de unutulmamalıdır. Yanı bu kredilerin bedeli yaklaşık olarak tüm aksesuarlar dahil olmak üzere 15 bin TL’ye geçemiyor. Kişiler isterlerse çok daha küçük tutarlarda da bu krediyi kullanabiliyorlar. Cihaz bedelinin taksitleri bittiğinde tıpkı kredi taksiti bitmiş gibi standart hat kullanımına devam edilebiliyor. Ayrıca bu krediler şu an için yalnızca faturalı hat kullanan kişilere uygulanabiliyor.


Yorum Yap

Yorum Yap