1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi
  3. Temmuz Zammı Yüzde 7.27 Oranında Olabilir

Temmuz Zammı Yüzde 7.27 Oranında Olabilir

Temmuz Zammı Yüzde 7.27 Oranında Olabilir

Emeklilerin maaş aylıklarına yapılacak olan zam oranları ile ilgili hükümet aktif olarak araştırmalarını ve çalışmalarını sürdürüyor. Emekli vatandaşların daha fazla zam talebine yanıt vermeye çalışan hükümet yönetiminin bugünlerde aldığı karar ile birlikte emekli maaşlarına daha fazla zam yapılması görüşünde olduğu ve SSK ile BAĞ-KUR emeklisi kişilerin aylıklarına Temmuz ayı zammı olarak %7.27 oranında bir zam öngörüldüğü paylaşıldı.

Emeklilere verilecek zam ile birlikte ek ödeme oranlarının daha fazla arttırılması beklenirken, emekli vatandaşların gelecek Temmuz maaşlarını zamlı olarak alacak oldukları açıklandı. Tam kesin rakamlar belli olmazken emekliye verilecek olan %7.27 oranında zammın ortalama 100 TL maaşlara yansıyabilecek olduğu, bazı emeklilerin ise 170 TL’ye varan emekli maaşı zammı alabilecek oldukları açıklandı.

Emekliler En Yüksek Oranda Zam İstiyor

Yaşlı ve genç emekliler en yüksek oranda zam yapılmasını, enflasyon, döviz ve yakıt fiyatlarının rekor kırdığı bu yıllarda kendilerine çok az tutarda zamlar yapıldığına değinerek isyan ediyor. Bazı emekliler hala daha 1.000 TL altı emekli maaşı alırken hükümetin bu konuda da ciddi çalışmaları bulunuyor ve bu çalışmaların sonucunda tüm herkesin emekli aylığının 1.0000 TL üzerine çıkması öngörülüyor.


Yorum Yap

Yazar Hakkında

Aktif olarak 5 haber sitesinde editörlük ve ayrıca 3 blog sayfasında ise yazar olarak görev almaktayım. Yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim.

Yorum Yap