1. Ana Sayfa
 2. Altcoin
 3. TRON Coin Nedir? Nasıl Alınır? Ne Kadar?

TRON Coin Nedir? Nasıl Alınır? Ne Kadar?

TRON Coin Nedir? Nasıl Alınır? Ne Kadar?

TRON Coin Nedir? Nasıl Alınır? Ne Kadar?

Merkezi Singapur olan, Tron Vakfı tarafından işletiliyor. Ayrıca internet sitesine göre, blok zinciri tabanında dünya çapında ücretsiz içerik eğlence sistemi kurmayı planlıyor. Yöntem kullanıcıların veriyi yayınlamasına, depolamasına ve kendi verilerine sahip olabilmelerine imkân tanıyor. Ayrıca içeriğin nasıl ve hangi maliyet ile dağıtıldığına karar vermelerine yardım ediyor. Ödemeleri TRON’un kendi parası ve diğer dijital para birimleri ile de yapabilirsiniz. Geçtiğimiz haftalarda TRON, 3,1 milyar USD ile piyasa değeri %340 değer kazandı.

TRON Coin Nedir Nasıl Alınır Ne Kadar

TRON’un Arkasında Kimler Var?

Tron Vakfı, var olan CEO’su Justin Sun tarafından Singapur’da kurulmuştur. Düşünceleri akıllı sözleşmeleri kullanıp, dünya çapında ücretsiz bir içerik eğlence sistemi oluşturmak. Anlaşılabilir bir yoldan açıklamak gerekirse, ‘Google Play ve Apple Store’ gibi içerik dağıtım platformlarının sahip olduğu, Pazar payını ele geçirebilecek bir teknolojiye sahiptir. Böyle platformlara erişim için talep edilen para ödemelerini, göze kestiriyor. TRON ile ürünlerini ücretsiz bir şekilde dağıtımı yapılabilir. TRON’un arkasında bulunan iletişim kuralı, içerik oyuncularının maliyeti, nasıl dağıtılacağı konularında karar almalarına da yardımcı olur.

TRON Coin Nedir Nasıl Alınır Ne Kadar

TRON’a olan ilginin bir nedeni de diğer paralarda olmayan sansür direncidir. Bu dijital paralar için heyecan verici bir durumdur. Devlet ya da kötü aktörlerin, blok zincirini değiştirebilmesinin mümkün olmadığı fikri, mesela Coin’lerinize kolay yoldan el konulamaz ve işleriniz tersine dönüştürülemez. Dijital para dünyasında hiç kimsenin banka hesabını dondurma gibi bir şeyi söz konusu değildir. Buna ‘’sansür direnci’’ adı verilir. Bu sayede TRON ile sansür direncinin daha gerçekçi olarak gerçekleşmesi düşünülüyor. Ayrıca içerik yaratıcıları, platformdan çekilme riski olmadan istediklerini söyleyip, yaratmaları mümkündür.

Özellikle Apple, Bitcoin cüzdanı Apple Store’a koyabilmek için çok fazla direndi ve keyfine göre hareket etti. Bazı şirketler Google, Apple gibi, bunlar havuzun başını tutup diledikleri gibi oynatabilirler. Fakat TRON ile bu durumun ortadan kalkacağı planlanıyor. Dışarıdan ilk bakışta zirvede onlar görünüyor olsa da TRON, onları yok edecek gibi gözüküyor.

TRON Coin Nedir Nasıl Alınır Ne Kadar

TRON Nasıl Satın Alınır?

TRON alabileceğiniz birçok borsa bulunur. Eğer Binance borsasından TRON almak isterseniz şu adımları uygulayabilirsiniz;

 1. İlk olarak Binance’nin kayıtlı bir üyesi olmak zorundasınız. Bunun için kayıt yapmak yalnızca birkaç dakikanızı alır.Güvenlik nedeni ile hesabınızı doğrulamanız gerekir. Kayıt işlemi bittikten sonra, kayıt formunda yazmış olduğunuz postaya giriş yapın. Platformda kayıtlı olduğunuzu doğrulamanız gereken bağlantıyı tuşlayın. Burada hesabınızı güvende olduğunu bilmek için etkinleştirilmiş olan 2FA kullanın.
 2. Binance platformuna az da olsa Bitcoin göndermelisiniz. TRON almayı düşünüyorsanız, kripto para borsasındaki dijital cüzdanınızı finanse etmeniz gerekir. Bunu yapmak için sayfanın üst tarafında bulunan Funds bağlantısına gidip, ‘’Deposits ve Withdrawals’’ seçeneğini tuşlayın.
 3. Ekrana çıkan dijital para birimleri listesinde Bitcoin’i bulun. Eğer ki görünmüyorsa, aramanızı hızlandırmak için o bölümde bulunan arama kutusunu kullanın. Bulduğunuz sırada ‘’Deposit’’ tuşuna basın.
 4. Oluşturulan cüzdan adresini göreceksiniz ve bu adresinizi harici cüzdan ya da Bitcoin fonlarınızı sakladığınız farklı bir borsaya kopyalayın. Oluşturmuş olduğunuz adrese Bitcoin satın almak istediğiniz TRON tutarını yollayın (işlem ücreti masraflarını karşılamak için biraz fazla gerekir). Daha sonra biraz bekleyin ve fonlarınız Binance cüzdanınıza yatar.
 5. Binance logosunun yanında bulunan ‘’Exchange’’ bağlantısını tuşlayın ve Basic seçeneğini tuşlayın. Sayfa açıldığında sağ üst tarafta TRX/ BTC çiftini seçin. Daha kolay arama yapabilmek için arama kutusunu tercih edin.

6.Grafiğin altında bulunan ‘’Buy’’ kısmında, Price başlıklı ilk kutuya ne kadar para ödemek zorunda olduğunuzu görebilirsiniz. İkinci kutuda yazan Amount, satın almak istediğiniz TRON Coin sayısını girin. Yatırmış olduğunuz fonları kullanmak isterseniz, kolay bir şekilde alanın altında bulunan %100 tuşuna basın. TRX Buy tuşuna basın ve aldığınız Coin’ler kısa bir zaman sonra cüzdanınıza eklenir.

TRON Coin Nedir Nasıl Alınır Ne Kadar

TRON Ne Kadar?

19.03.2018 saat: 16:41 itibari ile TRON, 0,031 USD değerindedir. Piyasa değeri 2 milyar dolar, günlük işlem hacmi ise 168 milyon dolardır.

Diğer altcoinler hakkında bilgi almak için BURAYA TIKLAYIN!


Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (2)

 1. 2 ay önce

  Super-Duper site! I am loving it!! Will come back again. I am bookmarking your feeds also

 2. Henüz token iken yüklü miktarda alım yapmıştım. 2017 yılı sonunda yaklaşık 20 kat birden arttı. Daha fazla artar düşüncesiyle bozdurmadım ve şu an zarardayım. Tron bana göre çöp coin. Çok olan değersizdir ve 10 cent olsa bile şu an coinmarketcap’te ilk 10 coin arasına girer piyasa değeri olarak.

  Arkasında Aliexpress’in sahibi olduğu söyleniyor. Piyasa düşmüşken alım yapılabilir.