1. Ana Sayfa
  2. Konut Kredisi
  3. Uzun Vadeli Ev Kredisi Veren Bankalar

Uzun Vadeli Ev Kredisi Veren Bankalar

Uzun Vadeli Ev Kredisi Veren Bankalar

Uzun Vadeli Ev Kredisi Veren Bankalar 

Günümüz ekonomik şartlarında yeni bir ev sahibi olmak isteyenler için bu işin maliyeti bir hayli yüksektir. Durum böyle olunca vatandaş soluğu bankalarda almaktadır ve kredi başvurusu ile konut finansmanı talep etmektedir. Ancak kimileri içinse bankaların sunduğu taksit vadesi yetersiz kalmaktadır. Bu duruma karşı biz bu yazımızda uzun vadeli ev kredisi veren bankalar hangileridir konusunu ele alacağız.

Uzun Vadeli Ev Kredisi Veren Bankalar

KONUT KREDİLERİNİN VADELERİ İLE İLGİLİ OLARAK BİLMENİZ GEREKENLER

Türkiye’de konut kredisi sağlayan bankaların genel prosedür gereği uyguladıkları en uzun vade seçeneği 120 aydır. Ancak bazı bankalar özel şartlar dahilinde bu vadeyi 240 hatta 360 aya kadar uzatabilmektedirler. Böylelikle siz de yüksek meblağdaki konut kredisi borcunuzu daha uzun bir süreye yayarak düşük taksitlerle ödersiniz.
Yine unutmamanız gereken bir husus ise bankadan aldığınız kredinin vadesi uzadıkça bankaya ödemeniz gereken faiz maliyetinin de buna doğru orantılı olarak artış göstereceği ve yüksek bir finansman maliyetine katlanmanız gerekeceğidir. Bu nedenle konut kredinizin vadesini belirlerken aylık gelirinizi baz alarak aylık maksimum ödeyebileceğiniz tutara göre taksit belirleyiniz.

Uzun Vadeli Ev Kredisi Veren Bankalar

QNB Finansbank: QNB Finansbank uzun vadeli ev kredisi veren bankalar arasında yer almaktadır. Konut kredisi uygulamasında QNB Finansbank’tan 360 aya kadar vadeli olarak kredi alınabilmektedir. Üstelik ekspertiz bedelinin %100’üne kadar konut kredisi alabilmektesiniz.

Denizbank: Özel bankalar arasında oldukça kritik bir öneme sahip olan Denizbank’tan alacağınız konut kredilerinde banka 360 aya kadar vade imkanı sunmakla birlikte yüksek ekspertiz oranı ile konut kredisi vermektedir.

Garanti Bankası: Garanti Bankası’ndan alacağınız konut kredisi için bankadan 240 aya kadar vadelendirme talep edebilmektesiniz. Bankanın ekspertiz bedelinin %70’ine kadar kredi imkanı sunduğunu göz önünde bulundurarak başvurunuzu yapmanız gerekmektedir.

Şekerbank: Yüksek tutarlı kredilerde sıklıkla tercih edilen bir banka olan Şekerbank da uzun vadeli ev kredisi veren bankalar arasında yer almaktadır. Bankadan konut kredisi 360 aya kadar vadeli olarak alınabilmekte ve çeşitli esnek ödeme imkanları da sunulmaktadır.

Bankaların uzun vade seçenekleri için talep ettikleri şartlar değişkenlik göstermekte olup bu vade süreleri ile ilgili prosedürleri ilgili bankanın telefon bankacılığı hizmetlerinden faydalanarak öğrenebilirsiniz.


Yorum Yap

Yorum Yap