1. Ana Sayfa
  2. İNTERNET BANKACILIĞI
  3. Yapı Kredi İnternet Bankacılığı

Yapı Kredi İnternet Bankacılığı

Yapı Kredi İnternet Bankacılığı

Yapı Kredi İnternet Bankacılığı

Artık tüm bankalardan işlem yapmak oldukça kolay olmaktadır. Çünkü akıllı telefonlar aracılığıyla, internet erişimi olan her cihazdan banka işlemleri yapmak mümkündür. Bu bankalar arasında Yapı Kredi internet bankacılığı da yer alır. Bu sayede bankaya başvurmadan banka ile birçok işlemi kişinin elinde ki cihazdan yürütmesi mümkün olmaktadır. Kişilerin internet erişimi olan her cihazına eğer internet bankacılığı kullanıyorsa tüm ödeme yada farklı bir çok banka işlemini oturduğu yerden yapması mümkün olmaktadır.

Yapı Kredi İnternet Bankacılığı

Yapı Kredi İnternet Bankacılığı Nasıl Kullanılır?

Yapı Kredi internet bankacılığı üzerinden kullanım yapmak için kişi ilk önce internet bankacılığı uygulamasını kullandığı cihaza indirir. Bu uygulamayı bilgisayar, Android ya da  her telefondan da yapılabilir. Ayrıca Yapı Kredi internet bankacılığı kullanan ve giriş işlemleri için şifresini alan herkes aniden giriş yapması gerektiği anda kendi bilgileri ile farklı cihazlardan da internet desteği ile bu girişi yapabilir. Yapı Kredi internet bankacılığı cihaza indirildikten sonra banka uygulaması kişiyi ilk olarak sorgular. Banka ile ilişki içinde olduğu bazı kart bilgilerini ya da şahsi bilgilerini girdikten sonra kişiye uygulamaya girmesi için imkan verir. Banka tarafından verilen şifre de yardımıyla artık sorunsuz olarak Yapı Kredi internet bankacılığı uygulamasına giriş yapmak mümkün olmaktadır.

Yapı Kredi İnternet Bankacılığı

İnternet Bankacılığı Güvenilir mi?

Yapı Kredi internet bankacılığı ilk giriş anında yani kullanılmaya başlandığı andan itibaren zaten bir takım güvenlik uygulamalarından geçer. Bu herkes için banka tarafından güvenlik amaçlı yapılan bir aşama olmaktadır. Kişinin anne kızlık soyadından banka ile ilişkili olduğu kart numaralarına kadar sorgulama yapılması mümkündür. Kişinin güvenlik sağlanması nedeniyle yine Yapı Kredi internet bankacılığı uygulaması yüklendiğinde ve güvenlik aşamalarından geçtiği esnada kişinin bankada kayıtlı olan telefon numarasına kısa mesaj bilgisi de gelmektedir. Tüm bu güvenlik aşamaları dahilinde Yapı Kredi internet bankacılığı uygulaması üzerinden bir güven problemi yaşanmaz.

İnternet Bankacılığı Giriş Esnasında Şifre Sorabilir

Kişi isterse Yapı Kredi internet bankacılığı uygulamasını kullanırken de güvenlik önlemlerini devam ettirebilir. Yani her giriş için kısa mesaj isteyerek de bilgilerini kaydedebilir. Bu şekilde uygulamaya her giriş yapıldığında kişinin telefonuna bir şifre gelecektir. Tek kullanımlık olan bu şifre ile kişi uygulamaya giriş yapacaktır. Bunun gibi tüm güvenlik önlemleri banka ile kişi arasında sorunsuz olarak yapılabilir.

Yapı Kredi İnternet Bankacılığı

İnternet Bankacılığı ile Neler Yapılır?

Yapı Kredi internet bankacılığı uygulaması kişilere çok sayıda imkan tanıyarak uygulamalarını oldukça anlaşılır ve geniş bir yapıda hazırlamıştır. Uygulama üzerinden banka bilgilerini görmek, borç ödeme, fatura ödeme, vadeli ya da vadesiz hesap bilgilerini görme, kredi kartı borç detaylarını incelemek aynı zamanda hesap ve tüm kredi kartı hareketlerini görmek mümkündür. Kişi yapı kredi internet bankacılığı uygulamasına girdikten sonra bankada kayıtlı olan şahsi bilgilerini de burada görüntüleyebilir.

İletişim numaraları, iş ve ev adresleri gibi tüm bilgileri üzerinden düzeltme yapabilir. Bunu yapması gerekirse işleme başladığı an uygulamaya girmiş dahi olsa banka tarafından yine kişiye gerekli kısa mesaj gelmesi mümkündür. Su ya da elektrik faturası gibi önemli ödemeler buradan kolayca yapılabilir. Kişi ödeme yaptıktan sonra Yapı Kredi internet bankacılığı uygulaması tarafından dekont görüntülemesi isteyerek ödeme yaptığına dair belge alma hakkına da sahiptir.

Yapı Kredi İnternet Bankacılığı

İnternet Bankacılığı ile Hızlı Para

Yapı Kredi internet bankacılığı üzerinden kişi nakit avans talebinde bulunabilir. Kredi kartı limitinde yer alan nakit avans hakkını vadeli ya da vadesiz bir hesabı varsa buraya aktarılması için bankaya yetki verebilir. Aynı şekilde eft ya da havale işlemleri de Yapı Kredi internet bankacılığı üzerinden çok hızlı bir şekilde yapılabilir. İşlemleri yaparken yine kişinin ödeme yada para aktarma işlemi yaptığına dair dekont görüntülemesi mümkün olacaktır. İnternet bankacılığı gün geçtikçe kişilerin hayatını kolaylaştırarak bankalarda çok küçük işlemler için uzun süren saatlerce sıra bekleme olayını da ciddi oranda azaltmıştır. Spor severler de internet bankacılığı uygulaması ile buradan bir çok ödemelerini de yapma imkanını kullanmaktadırlar.

Yapı Kredi İnternet Bankacılığı

İnternet Bankacılığı ile Kredi Başvurusu

Yapı Kredi internet bankacılığı uygulaması üzerinden kişiler nakit avans hakkı kullanabildikleri gibi bankaya başvuru yapmak istedikleri işlemleri de yine buradan kolayca halledebilirler. Yapı Kredi internet bankacılığı uygulamasının menüsü içerisinde başvuru seçenekleri yer alır. Kişinin yapı kredi bankasına bağlı kredi kartı yok fakat hesabı varsa bu uygulamadan kredi kartı başvurusu yapabilir.

Aynı şekilde kişinin kredi ihtiyacı varsa buradan yine kredi başvurusu yaparak işlemini bankaya gitmeden halletmiş olur. Başvurusu sürecinden sonra banka ile irtibat kurulması halinde kişi gerekli görüldüğü zaman bankaya birebir olarak çağrılır. Fakat buradan sonra ki aşamada da yine kişinin sıra beklemesine pek gerek kalmayacağı için buda internet bankacılığı üzerinden bir kolaylık sağlamanın faydası olur.

yapı kredi mobil

İnternet Bankacılığı ile Otomatik Ödeme

Yapı Kredi internet bankacılığı uygulamasına girerek kişi kendini her ay fatura ödeme sorunundan kurtararak bu yetkiyi bankaya verebilir. Banka her ay için kişinin otomatik ödeme istediği faturayı kendisi öder. Faturanın tutarı kişinin kredi kartı limiti üzerinden düşecektir. Kişi her ay kredi kartı borcunu öderken zaten faturasını da ödemiş olacaktır. Bu fatura ödeme işlemi su, elektrik, telefon ya da internet gibi bir çok faturayı içine almaktadır. Kişinin otomatik ödeme talimatı vermesi bankanın da kendisine bir takım olanakları sunmasına imkan sağlar.

Detaylı Ekstre Görüntüleme İmkanı

Kredi kartı üzerinden yapılan harcamalar kişilere aylık olarak liste halinde banka tarafından hazırlanır ve iletilir. Kişinin isteğine göre bu iletişim şekli posta halinde yada mail yoluyla kolayca yapılır. Ancak hesap kesiminden hemen sonra posta yada mail gecikme durumlarını da aşabilmek için kişi internet bankacılığı uygulaması ile hızlıca kredi kartı borç ekstresini detaylı olarak görme imkanına sahiptir.

Uygulamayı kullanan herkes hesap kesim tarihi gününden itibaren uygulamaya şifresi ile giriş yaparak kredi kartı borcunu görebilir. Ayrıca borç detaylarını inceleyebilir. Evrak halinde alarak cihazına sayfa şeklinde kaydedebilir. Bu evrak kişiye posta yoluyla elden teslim edilen ekstre ile birebir aynı olmaktadır. Kredi kartının son ödeme günleri, en az ödeme tutarı yada bedava imkanları gibi diğer bilgileri de buradan görmek mümkün olmaktadır.

Yapı Kredi Mobil

İnternet Bankacılığı Uygulaması Nasıl Yüklenir?

Android cihazların internet erişimi sayesinde her uygulama cihazlara hızlıca yüklenmektedir. Bunun için Google Play Store üzerinden yapı kredi bankasının internet bankacılığı uygulaması arama alanına yazılır. Ardından hızlıca indirilmesi için cihaza komut verilir. Ancak bankadan istenmesi halinde yapı kredi bankası kişinin cihazına kısa mesaj yoluyla bir adres gönderir. Kişi bu adres üzerinden de kolayca internet bankacılığı uygulamasını cihaza yükler.

Yine giriş işlemlerini tamamlayarak uygulamayı kullanmaya başlayabilir. İstediği işlemi anında hızlıca buradan yapma imkanına sahiptir. İnternet bankacılığı kullanımı kolay pratik ve her işleme çözüm sağlayan geniş çaplı bir uygulama olmaktadır. Kişiler bilgisayar yada telefon cihazları üzerinden internet erişimleri olduğu sürece bu uygulamaları aksama yapmadan kullanabilirler. Cihazlar için herhangi bir güvenlik ya da arıza durumları teşkil etmez.


Yorum Yap

Yorum Yap