1. Ana Sayfa
  2. İNTERNET BANKACILIĞI
  3. Yapı Kredi İnternet Şubesi ile Bankanız Ayağınıza Gelsin

Yapı Kredi İnternet Şubesi ile Bankanız Ayağınıza Gelsin

Yapı Kredi İnternet Şubesi ile Bankanız Ayağınıza Gelsin

Yapı Kredi İnternet Şubesi ile Bankanız Ayağınıza Gelsin

Bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilmek için özel bir zaman ayırmak, banka şubelerine gitmek ve buralarda sıra beklemek çoktan tarihe karıştı. Müşterileri için hızlı, güvenli ve etkili bir bankacılık deneyimi sunan Yapı Kredi internet şubesi sürekli yenilenen içeriği ve teknik donanımıyla bankacılık işlemlerini çok kolay hale getiriyor. Bu nedenle Yapı Kredi artık internet erişiminin olduğu her yerde müşterilerinin ayağına geliyor. Bu olanaklardan faydalanabilmek içinse sadece internet şubesine giriş yapmak yeterli.

Yapı Kredi Şubesiz Kredi Kampanyası

İnternet Şubesinde Hangi İşlemler Yapılabilir?

Yapı Kredi internet şubesi birçok bankacılık işlemini, internet şubesini kullanarak yapma olanağı sağlar. Ancak bu işlemler içerisinde hesabınıza para yatırma ya da çekme gelmez. Para çekme ve yatırma sanal ortamda gerçekleştirilebilecek işlemlerden olmadığı için, bu işlemler Yapı Kredi şubeleri ya da ATM’ler aracılığıyla gerçekleştirilebilir. Bunun dışında kalan tüm bankacılık işlemleri için hem bireysel hem de kurumsal internet şubesi kullanılabilir. Yapı Kredi internet şubesi aracılığıyla gerçekleştirilebilecek 500 civarında işlem bireysel ve 800 civarında işlem kurumsal şube aracılığıyla olanaklı hale getirilmiştir. Ayrıca yine internet şubesi kullanılarak e-devlet kapısına ulaşmak mümkün hale getirilmiştir.

Yapı Kredi telefon bankacılığı

Bireysel ve Kurumsal İnternet Şubesi Arasında Ne Fark Var?

Yapı Kredi internet şubesi bireysel ve kurumsal müşterilerinin ihtiyaçları ve öncelikleri gözetilerek farklı şekilde düzenlenmiş iki internet şubesi alternatifine sahiptir. İşletme sahibi kurumsal müşteriler kurumsal internet şubesi ile hesap hareketlerine hızlıca erişim sağlayabilir, ithalat ödemelerine ilişkin işlemler gerçekleştirebilir, birden fazla firmayı aynı anda ve daha hızlı yönetme olanağına sahip olabilir. Ayrıca Yapı Kredi internet şubesi kurumsal müşterilere aylık ödeme planı ile nakit akışını daha pratik biçimde planlama olanağı sunar. Bunların yanında kurumsal internet şubesinden kredi başvuruları ve ödemeleri, SWIFT yani döviz transferi işlemleri, talimat gönderimi ve Kredi Kayıt Bürosu çek raporu ile çek görüntüleme işlemleri yapılabilir.

Yapı Kredi telefon bankacılığı

Yapı Kredi İnternet Şubesi Şifresi Nasıl Alınır?

Yapı Kredi internet şubesi kullanımı için Tek Şifre kullanımına ihtiyaç vardır. Tek Şifre almak için Yapı Kredi şubelerine başvurmak yeterlidir. Bunun yanında Müşteri İletişim Merkezi aranarak da Tek Şifre alınabilir. Aynı şekilde tüm Yapı Kredi Bankası ATM’lerinden ve akıllı telefonunuza indirdiğiniz Yapı Kredi Mobil uygulamasını kullanarak Tek Şifre almak da mümkündür. Tek Şifre sadece internet şifresi üzerinde işlem gerçekleştirmek için değil, aynı zamanda Yapı Kredi mobil uygulamasında ve Müşteri İletişim Merkezi için de kullanılabilmektedir. İlk kez üye olanlar için Tek Şifre tüm bu işlem kanallarında otomatik olarak geçeli hale gelmektedir. Ayrıca Tek Şifreyi gerekli durumlarda değiştirmek ya da güncellemek de mümkündür. Hâlihazırda bu kanallar için şifresi olan müşteriler içinse internet şubesi şifresi geçerli hale gelecektir.

Yapı Kredi telefon bankacılığı

Akıllı Şifre Nedir?

Akıllı Şifre, Yapı Kredi internet şubesi kullanabilmek için gerekli olan ve tek kullanımlık olarak tasarlanmış şifredir. İnternet Şubeye giriş için başvuru alınırken belirtilen cep telefonu numarası tek kullanımlık Akıllı Şifre’nin gönderileceği telefon numarasıdır. Yapı Kredi internet şubesi girişi esnasında Akıllı Şifre belirtilen bu numaraya gönderilir ve belirtilen süre içerisinde şifrenin giriş ekranına yazılması istenir. Şifre doğru olarak girildiğinde ve banka tarafından onaylandığında şubeye giriş olanaklı olur. Akıllı şifre kullanımı müşterilere internet şubeye girişte ikinci bir güvenlik önlemli sağlamakta ve şifre gönderimi için herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Ayrıca bu şifreyi kullanabilmek için herhangi bir yazılım yüklemesine gerek olmadığı için kullanması da kolaydır.

Yapı Kredi telefon bankacılığı

İnternet Şubeye Girmek İçin Başka Neye İhtiyacım Var?

Yapı Kredi internet şubesi bireysel girişleri için tek şifre ya da akıllı şifre dışında müşterinin TC kimlik numarası ya da kullanıcı kodu gereklidir. Eğer bireysel şubeye kart işlemlerin üzerinden giriş yapılacaksa, BDDK’nın yaptığı düzenleme uyarınca kart numarası ya da şifresi gibi kart bilgileri kullanılmaz. Yapı kredi internet şubesi kurumsal girişleri içinse kullanıcı kodu ve şifre dışında Firma Kodu ya da Müşteri Kodu bilgisini ekrana girmek gereklidir. Kurumsal müşteriler aynı zamanda QR kodu ile internet şubeye giriş yapabilmektedirler. Bunun için mobil şubeye girerek burada açılan kameraya ekranda bulunan QR kodu okutulur ve böylece internet şubeye giriş sağlanır.

Yapı Kredi telefon bankacılığı

İnternet Şubesi Güvenli midir?

Yapı Kredi internet şubesi müşterilerinin hızlı, kolay ve güvenli şekilde bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilmeleri için birçok önlem alınarak güvenli hale getirilmiştir. Ancak bu önlemlerin yanında kullanıcıların da dikkat etmesi gereken bir takım hususlar vardır. Bunlar içerisinde şifreleri herhangi bir yere kaydedip saklamaya çalışmamak ve kimseyle paylaşmamak başta gelir. Ayrıca internet şubesine giriş yapılan bilgisayarı güncel bir anti-virüs programı ile saldırıya karşı korumak ve güvenlik duvarını açık tutmak da bilgilerin korunması açısından önemlidir. Ayrıca Yapı Kredi internet şubesi girişi için kullanılan bilgileri sizden talep eden e-postalar dolandırıcılık amacıyla oluşturulduğundan bunlara kesinlikle cevap vermemek gerekir. Çünkü bankalar kesinlikle bu tarz bilgileri müşterilerinden talep etmez. Ayrıca ortak kullanım alanı olan, interneti üçüncü kişilerin kullanımına ve dolayısıyla erişimine açık olan yerlerde internet bankacılığı yapmamak da bir başka güvenlik önlemidir. Böylece bankacılık işlemleri sırasında ekrana girilen bilgilere başkalarının erişiminin de önüne geçilmiş olunur. Bunun dışında bilgisayarlarda lisansı olmayan ürünler kullanılmamalı ve adres çubuğuna kopyala yapıştır yoluyla değil manuel olarak (elle) giriş yapılmalıdır.

Yapı Kredi telefon bankacılığı

İnternet Şubesini Hızlı ve Etkin Kullanmak için Tarayıcının Önemi

Yapı kredi internet şubesi hem içeriğiyle ve hem de sürekli yenilenen teknik donanımıyla Yapı Kredi Bankası müşterilerine kullanıcı dostu ve etkin bir kullanım deneyimi sunmaktadır. Ancak bundan azami şekilde faydalanabilmek için Yapı Kredi internet şubesi girişi için kullanılan bilgisayarın tarayıcısı güncel ve en son sürümüyle kullanılabiliyor olmalıdır. İnternet şubesi Microsoft Internet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox ve Apple Safari aracılığıyla kullanılabilir ve tarayıcılar firmaların internet siteleri üzerinden ücretsiz olarak güncellenebilir.

Yapı kredi internet şubesi

İnternet Şubesinden E-Devlet Kapısı’na Giriş

Yapı kredi internet şubesi aracılığıyla e-devlet kapısına giriş yapmak ve burada birçok işlemi gerçekleştirmek olanaklı hale getirilmiştir. Bilindiği üzere e-devlet kamu hizmetlerine internet üzerinden erişimi ve işlem yapmayı sağlayan bir internet sitesidir. E-devlet kapısına Yapı Kredi internet şubesi aracılığıyla girenler bunun için herhangi bir ek ücret ödemezler. Ayrıca burada gerçekleştirilecek işlemler için sıra beklemek zorunda da kalmazlar. İnternet şubesi üzerinden girişi gerçekleştirebilmek için bireysel internet şubesine girildiğinde sağ altta bulunan butona tıklamak yeterlidir. E-devlete giriş için yeniden şifre ya da başka herhangi bir bilgi girmenize gerek yoktur. Butonu tıklamak yoluyla doğrudan e-devlete giriş yapabilecek ve buradaki işlemlerinizi sıra beklemeksizin gerçekleştirebileceksiniz. Üstelik e-devlete yönlendirme sonrasında Yapı kredi internet şubesi üzerindeki oturum sona erdirilmez. Ve yönlendirme işlemi gerçekleştiren müşterinin kişisel bilgileri e-devlet ile paylaşılmaz.

Yapı kredi internet şubesi

E-Devlet Kapısından Gerçekleştirilebilecek İşlemler

Yapı kredi internet şubesi üzerinden e-devlet kapsına yönlendirme sonrası burada birçok işlemi gerçekleştirmek mümkündür. Bu işlemler arasında adli sicil kaydı sorgulamaktan, SGK hizmet dökümü almaya, mahkeme dosyası sorgulamaktan askerlik bilgilerine erişime birçok hizmet sunulmuştur.


Yorum Yap

Yorum Yap