Yapı Kredi Mobil Bankacılık Nasıl Kullanılır?

Yapı Kredi internet ve daha fazla birçok uygulamayı cihazlara yükleyerek tüm bankacılık işlemlerini yapmak mümkün olmaktadır. Eskiden her bankada çok küçük işlemler için oldukça uzun kuyruklar olurdur. Şimdi bankaların ortak yönü olan internet uygulamaları sayesinde evden dahi her işlemi yapmak ve birçok ayrıntıyı görmek mümkün olmaktadır. Bunlardan birisi de Yapı Kredi internet uygulamaları olmuştur.

Yapı kredi müşterilerine tanıdığı bir çok imkanı buradan hızlı ve kolayca görebilmeleri için uygulamayı tüm müşterilerine şahsi olarak sunmaktadır. Önemli olan uygulamayı indirmek ve cihaza kurmaktır. Fakat cihazına kurmadan da dışarıdan kullanabilmek için bankadan bir şifre almak gerekecektir. Yapı Kredi internet uygulamaları için herkes kendine ait bir şifre alarak dilediği yerden bu sisteme giriş yapabilir.

Yapı Kredi Mobil Bankacılık Nasıl Kullanılır?

Yapı Kredi İnternet Bankacılığı Nasıl Kullanılır?

Yapı Kredi internet kullanan kişi birçok işlemden de zaten bilgi sahibi olmaktadır. Ancak ilk defa kullanacak bir kişi için uygulamayı kullanmaya başlamak biraz farklı gelebilir. Yinede Yapı Kredi internet anlaşılabilir ve geniş bir yapıda uygulama olduğu için bir çok kişinin ve hemen hemen her yaş grubunun kullanabileceği bir uygulama haline gelmiştir. Bu nedenle kullanabilmek için sadece bankadan bir Yapı Kredi internet şifresi almak ardından sisteme giriş yapmak yeterli olmaktadır. Uygulamayı indirmeyen kişiler Yapı Kredi internet web sitesi üzerinden giriş yaparak her türlü işlemi yapabilirler. Sisteme giriş yapıldıktan sonra bankanın verdiği şifre ve müşteri numarası gibi bilgilerle kolayca giriş yapmak mümkün olacaktır.

Yapı Kredi İnternet Güvenlik Aşamaları

Yapı Kredi internet uygulamasını kullanacak yada henüz şifre alacak kişi bankanın müşterisi dahi olsa bir takım güvenlik unsurlarından geçmek durumunda kalacaktır. Banka bu kısımda kişilerden bazı soruların cevabını girmelerini ister. Annenin evlenmeden önceki soyadının belli bazı harflerinin rastgele girilmesi istenir. Aynı şekilde kişinin şahsi cep telefonuna da Yapı Kredi internet uygulamasına giriş yapılmaya çalışıldığına dair de bilgi gelebilir. Uygulamayı açmadan önce kısa mesaj olarak bazı soruların da cevabı girdikten sonra tek kullanımlık şifre gelecektir. Bundan sonra ki aşamalarda giriş daha kolay ve hızlı olacaktır.

Yapı Kredi Mobil Bankacılık Nasıl Kullanılır?

İnternet Üzerinden Nakit Avans

Oldukça kolay ve kullanımı yeterli oranda belli bir sayıya ulaşan Yapı Kredi internet üzerinden birçok işlemi yapmak mümkün olmaktadır. Ani olarak nakit ihtiyacı olan bir kimse uygulamayı açtıktan sonra kendi hesabına kredi kartından nakit avans aktarımı yapabilir. Limiti müsait olan ve nakit avans hakkı olan bir kimse bu işlem sırasında sorun yaşamaz. Ayrıca kişi isterse hızlı para yani acil olarak para ihtiyacını da kredi isteği üzerinden buradan talep edebilir.

Yapı Kredi Mobil Bankacılık Nasıl Kullanılır?

İnternet Uygulaması ile Fatura Ödeme

Yapı Kredi internet uygulamasını kullanan herkes oturduğu yerden istediği faturayı ödeme özelliğini kullanabilir. Bu faturalar her türde fatura olabilir. Elektrik, su, tv, internet yada telefon faturası dahi buradan kolayca ödenebilir. Aynı zamanda otomatik ödeme yapmak isteyen müşteriler buradan da yine bu talimatı verme imkanına sahip olurlar. Yapı Kredi internet uygulamasının anlaşılır bir dili sayesinde hızlıca fatura ödeme seçeneği tercih edilir. Gerekli bilgiler girilir ve fatura ödemesi yapılır. Kişi ödeme yaptığına dair dekont görüntüleme ve dekontu kaydetme hakkına aynı anda sahip olur. Ayrıca bu işlem ister vadeli ya da vadesiz hesabından isterse kredi kartı limiti üzerinden düşebilir.

İnternet Üzerinden Kredi Kartı Ödeme

Yapı Kredi internet uygulamaları üzerinden kişi bankaya ait bir çok bilgilerini görüntüleme imkanına sahip olduğu gibi buradan kredi kartını ödeme imkanına da sahip olmaktadır. Kişinin vadeli ya da vadesiz hesabı üzerinden kredi kartı ödeme işlemine komut vermesi uygulama üzerinden mümkün olmaktadır. Bu sayede kişi bankaya ya da atm ye gitmeden kredi kartı borcunu hesabından ve oturduğu yerden ödeme imkanı yakalamış olur. Yapacağı ödemeyi kredi kartı borcunu görüntüledikten sonra orada bulunan en az ya da net ödenecek tutarlara göre ayarlayabilir.

Yapı Kredi Mobil Bankacılık Nasıl Kullanılır?

İnternet Uygulamaları Güvenli midir?

Yapı Kredi internet uygulaması sizin banka ile ilişkiniz de ya da cihazınız ile bağlantılı olarak bir güvenlik sorunu teşkil etmez. Bir kere her giriş için kişi isterse tek kullanımlık şifre ayarı yapabilir. Aynı zamanda her giriş anında da kişiye bir bildirim gelecektir. Kişi kendi şifresini bankanın verdiği şifreden bağımsız olarak değiştirecek ve şahsi bilgileri ardından şifresi ile sisteme giriş yapacaktır. Banka üzerinden yapılan her hareketin zaten burada görüntülenme imkanı da bu kişi için bir güvenlik şekli oluşturur. Ayrıca bu uygulamalar bankanın her komutu kontrolü altında kullanılarak her aksi yada şüpheli durum da kişinin ileti alması bir şekilde sağlanır. Hemen hemen herkes bu uygulamalar üzerinden işlem yaparak her türlü işini kolaylaştırma imkanına sahip olmaktadır.

İnternet Bankacılığı ile Kredi Kartı Borç Detaylarını Görüntüleme İmkanı

Yapı Kredi internet uygulaması yada farklı bir internet bankacılığı uygulaması hepsi şu anda kredi kartı üzerinden bu uygulamalar ile her türlü işlemi yapmaya ve görüntülemeye müsaade eder. Eskiden çok sık tercih edilen kağıt evrak halinde adrese gelen kredi kart ekstreleri neredeyse hiç bir adrese gelmeye artık ihtiyaç duymuyor. Çünkü mail ya da kısa mesaj alarak kişi hesap kesiminde borcunu öğrenme imkanına sahip oluyor. Ev ya da iş adresine gelen evrakın aynı kopyası hesap kesildikten sonra istediği zaman kişi tarafından Yapı Kredi internet uygulaması ile görülebiliyor. Burada son ödeme günleri ve en az ödeme tutarları detaylı olarak yer alırken, yapılan harcamalar ve her kredi kartı hareketini de zaman dilimi ile görmek mümkün olmaktadır.

Yapı Kredi Mobil Bankacılık Nasıl Kullanılır?

İnternet Üzerinden Hızlıca Eft ve Havale İşlemleri

Yapı Kredi internet kullanan herkes oturduğu yerden EFT ya da havale gibi para gönderme transfer işlemlerini yapabilir. Kişi sürekli işi gereği benzer hesap numaralarına para aktarımı yapıyorsa, internet uygulaması sayesinde artık her seferinde kişilerin her türlü hesap bilgilerini girmeye gerek kalmaz. Kayıtlı ödemeler adı altında uygulama kişiye bu hizmeti sağlar. Kredi kartı borç görüntüleme yada dekont alma gibi işlemleri yine EFT ve havale işlemlerinden sonra da yapmak mümkün olmaktadır. Kişi para aktarım işlemini yaptıktan sonra ödeme yaptığına dair dekontu alabilir. Yine uygulamanın da yönlendirmesi ile kişiye aynı anda bilgilendirme gidebilir.

İnternet Uygulamalarına Giriş Sorunları

Bankanın uygulamasına giriş yaparken sorun yaşamak ya da kişinin giriş şifresini unutması çok büyük bir sorun teşkil etmeden çözülebilir. Bankanın kendi internet sitesinde de neler yapılacağı adım adım yazar. Bunun dışında uygulama giriş esnasında sorun yaşanmasına dair kişiye farklı seçenekler sunar. Tek kullanımlık şifre istenmesi en çok tercih edilen yöntemler arasında yer alır. Ayrıca banka bu sırada mutlaka kişiye uygulamaya giriş yapıldığını ve şifre unutulduğunu gibi bilgileri kısa mesaj olarak kişiye atar. Kişinin uygulamaya girdiğinde bir takım sorulara verdiği zaman kişinin kendinden emin olan banka kişiye tek kullanımlık şifresini yollar. Bu sayede herkes kolayca uygulamaya girme imkanı yaşayacaktır. Kişi ne olursa olsun şifresini kimse ile paylaşmamalıdır.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.