1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin
  3. Yerli Kripto Para Birimi NeXpara Faaliyetlerini Durdurdu

Yerli Kripto Para Birimi NeXpara Faaliyetlerini Durdurdu

Yerli Kripto Para Birimi NeXpara Faaliyetlerini Durdurdu

Yerli Kripto Para Birimi NeXpara Faaliyetlerini Durdurdu

 

Ülkemizin yerli kripto parası olma amacı ile yola çıkan NeXpara, pazardan çekildiğini duyurdu. Ayrıca 1 Mart tarihinde halka arz edilen NeXpara, 2 milyon 840 bin TL para topladı. Bu toplanan fonlar yatırımcılara geri iade verilecek.  NeXpara’nın resmi internet sitesinde konuyla ilgili olarak şöyle bir açıklamada bulundu;

”Haritamızda belirlemiş olduğumuz BDDK ve KOIN VAKIF hedeflerimiz, görevli kişiler ile yaptığımız görüşmelerin ardından Türkiye Cumhuriyeti kanunları dahilinde imkânsız olduğunu öğrendik. Dolayısıyla 14 Mart 2018 tarihinden itibaren bu konu hakkında yaptığımız yönetim kurulu toplantısında, aldığımız bazı kararlar mevcuttur. Bu süreç dahilinde bizlere güvenip yatırım yapan bütün üyelerimizin zarar görmemesi için çabalıyoruz. 14 Mart 2018 saat 09:30 itibari ile bütün EFT/havale yatırımları geri iade verilecektir.”

Diğer taraftan Ethereum ve Bitcoin olarak yatırımlarını yapanlara, alakalı dijital cüzdan bilgileri dağıtılacaktır. Bu aşamalarda bizlere sonsuz güvenen, inanan ve yanımızda olan herkese sonsuz minnetlerimiz sunar, teşekkür ederiz. Bundan sonraki kripto hayatlarında hayırlı kazançlar temenni ederiz. Dijital para birimleri alanında çeşitli analizler yapıp, eğitimler veren vazifesini bıraktığını açıkladı.


Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Beklenen oldu. zaten piyasanın durulmaya başladığı çok kötü bir aşamada işe başlamışlardı. Uluslararası borsaların talep ettiği teminatlar bir yerli coin için çok yüksek. arkada sağlam sponsorlar olması lazım yoksa hep hüsran.