1. Ana Sayfa
 2. İŞ FİKİRLERİ
 3. Youtube’dan Para Kazanma Şartları 2019

Youtube’dan Para Kazanma Şartları 2019

Youtube’dan Para Kazanma Şartları 2019

Youtube’dan Para Kazanma Şartları 2019

Youtube’dan para kazanmanın şartları 2019 itibarıyla değişirken, şartlara geçmeden önce ‘’Youtube’dan para kazanma’’ nasıl gerçekleşir, kanal nasıl açılır ve içerikler nasıl üretilir sorularını cevaplandırarak, işlerinize yardımcı olmak istiyoruz.

Öncelikle bir iş planı hazırlayarak, her şeyi kafanızda oturtturmanız gerekiyor. Daha sonra deneme çekimleri yaparak, sisteminizi kurup bir kendinizi denemeniz gerekiyor. Başlangıç için profesyonel olunmasına gerek yok, zamanla kendinizi geliştirebilirsiniz ve bu insanlar tarafından daha fazla takdir görecektir.

Youtube’a videolar yükleyerek, çok ciddi paralar kazanan insanlar var, neden siz de onlardan biri olmayasınız. Kısaca bunun için Youtube’a ortak olmanız gerekiyor. Zamanla videolarınıza reklamlar ekleyerek, reklamlar seyredildikçe belli bir komisyon alıp kazancınızı artırabilirsiniz. Reklamlar, her 1.000 kişi tarafından izlendikçe 3 ile 10 TL arasında bir kazanç sağlayabilirsiniz.

Youtube’dan para kazanma şartları 2019 yılı değiştirilse de, detayları doğru öğrenerek, hala başarılı olma şansını elde edebilirsiniz. Youtube ortağı olmak, çok kolay olmasa da basit birkaç adım sayesinde bunu başarabilirsiniz.

Youtube’dan Para Kazanma Şartları 2019

1 – Öncelikle bir AdSense hesabı açın.

Youtube videolarınız için eklenecek olan reklamlar sayesinde elde edeceğiniz kazanç ile birlikte istatistikler de Adsense hesabınız aracılığıyla görüntülenir. Bu nedenle mutlaka bir Adsense hesabı açmak zorundasınız.

2 – Youtube’da izleyici sayınızı sürekli arttırın.

Youtube kullanıcıları tarafından uygulamalarınıza yönelik değerlendirmeler, Youtube izleyici sayınıza bakılarak yapılır. Kısacası uygulamalarımızın kaç kişi tarafından izlenildiği önemli kriterdir. Ortalama bir sayı verilmesi gerekirse;

 • En az 1.000 abone
 • Videoların en az 1.000 kere görüntülenmesi
 • En az 10,000 kanal görüntüleme belirtilebilir. Ama siz bu sayıları mümkün olduğu kadar arttırmaya çalışın.

Youtube’dan Para Kazanma Şartları 2019

3 – Düzenli olarak video yüklemeyi ihmal etmeyin.

Bir ya da iki video yüklemeniz Youtube tarafından kabul edilme ihtimalinizi düşürebilir. Çünkü Youtube, çalışacağı kişilerde süreklilik arar. Her gün düzenli video yüklemeniz sayesinde başarı şansınızı arttırabilirsiniz.

Youtube’a ortak olmak için başvuruda bulunmadan önce en az 100 video yüklediğinize emin olun.

4 – Marka oluşturun.

Marka oluşturmak, bir şart olmasa da kabul edilme ihtimalinizi arttırır. Çünkü teknik esasları hazırlasanız dahi Youtube ortağı olup olmayacağınıza başkaları tarafından karar verilir. Profesyonel görünmek adına marka oluşturmak önemlidir. Marka oluştururken dikkat etmeniz gereken hususlar:

 • İzleyicilerinizle iletişim içinde olmak ve videolarınızı yüklemek için bir internet sitesi sahibi olun.
 • Kendinize ait olacak güzel ve etkileyici bir logo bularak, sürekli logoyu kullanın.
 • Logonuz ile birlikte videolarınızı filigranda kullanın.
 • Videolarınız dikkat çekmesi adına profesyonel bir intro düşünün.
 • Profesyonel görünmek adına Youtube kanalınız özelleştirin.
 • Video içeriklerinizde telif hakları ile korunan materyaller kullanmamaya özen gösterin. Telif hakkını ihlal etmeniz, başvurunuzun otomatik olarak reddedilmesi anlamına gelmektedir. Telif hakkı bulunabilecek öğeler içerisinde logolar, grafikler, görseller, video klipler ve işitsel görseller yer alabilir.

Youtube’dan Para Kazanma Şartları 2019

5- Youtube ortağı olmak adına başvuru yapmak

Youtube para kazanma şartları 2019 yılı için belirtmeden önce belirttiğimiz tüm adımları birebir takip ettiyseniz, Youtube ortağı olmak için hazırsınız demektir. Başvuru işlemini Youtube ortak programının bulunduğu sayfadan yapabilirsiniz. Başvuru sayısı yüksek olduğu için sonuçlanması zaman alsa da başvurunuz bir kez kabul edildikten sonra videolarınızda reklamlar kullanılacaktır.

Videodan Para Kazanma Koşulları

Öncelikle Youtube’dan para kazanma şartları sağladıktan sonra para kazanma özelliğini etkinleştirmek adına açtığınız kanalın ‘’Youtube İş Ortağı Programı’’na katılım olarak onaylanmış olması gerekmektedir. Aynı zamanda videolarınızın aşağıdaki koşulları yerine getiriyor olması gerekmektedir.

 • Hazırlanan içeriğiniz reklam veren bir dost olmalıdır.
 • Hazırlanan içeriğin tarafınızdan oluşturulması ya da ticari kullanım izninin size ait olması gerekmektedir.
 • Tüm ses ve video içerikleri ile ilgili sahip olunan ticari hakları kanıtlayan bir dokümanınızın olması gerekmektedir.
 • Hazırlanan içerik YouTube İş Ortağı Programı Politikaları ile YouTube Hizmet Şartları ve Topluluk Kuralları’na uygun bir şekilde hazırlanmalıdır.


Yorum Yap

Yorum Yap