1. Ana Sayfa
  2. BANKALAR
  3. Ziraat Bankası Kredi Çeşitleri

Ziraat Bankası Kredi Çeşitleri

Ziraat Bankası Kredi Çeşitleri

Ziraat Bankası Kredi

Türkiye’nin devlet bankası olarak bilinen ve Osmanlı zamanında kuruluşu gerçekleştirilerek bugüne kadar ülke içerisinde çeşitli hizmetler sunan Ziraat Bankası kredi işlemlerinde de müşterilerine dilediği hizmeti alabilmeleri açısından pek çok farklı alanda kredi seçeneği sunmaktadır.

Ziraat Bankası kredi işlemlerinde uyguladığı faiz oranı diğer bankalara oranla daha uygun olmakla birlikte Türkiye’de emekli olan kişilerin maaşlarını bu bankadan alıyor oluşu, emekliler adına ayrılmış olan çok avantajlı kredi seçeneklerinin de kuruluş içerisinde bulunmasına neden olmaktadır. Devlet destekli bir banka kurumu olarak bilinen Ziraat Bankası, bu anlamda bir çok kredi seçeneği üzerinden farklı ihtiyaçları olan kişilere hitap etmektedir.

Ziraat Bankası Kredi Çeşitleri

Ziraat Bankası Tüketici Kredisi

Bireyin tüm kişisel ihtiyaçları için kullanabileceği ve 48 aya kadar vade ile ödeme planı oluşturabileceği Ziraat Bankası kredi seçenekleri içerisinde yer alan tüketici kredisi, banka kurumu tarafından belirli şartların sağlanması halinde müşteriye sunulmaktadır.

Ziraat Bankası kredi içerisinde yer alan bu tüketici kredisinin özelliklerine bakıldığı zaman; 48 aylık vade imkanının bulunması, müşterinin dilediği şekilde ödeyebileceği esnek ödeme yapısının bulunması, kredi vadesi boyunca müşterinin hayat sigortasının olması ve maddi ya da şahsi teminat alınması gibi özellikleri bünyesinde barındırdığı görülür. Tüketici kredisi kapsamında Ziraat Bankası kişinin çalışma durumu halinde gelir belgesi, başvuru formu, nüfus cüzdanı fotokopisi ve şubeden istenecek diğer belgelerin getirilmesini ister.

Ziraat Bankası Tüketici Avans Kredisi

Ziraat Bankası bünyesinde vadesiz, vadeli ya da yatırım hesabı olan müşterilerin 6 ay vade süresi ile birlikte yararlanabilecekleri bu kredi seçeneği Ziraat Bankası kredi alternatifleri arasında bulunmaktadır.

Ziraat Bankası tüketici avans kredisinin özellikleri içerisinde; tek taksitli şekilde ödeme imkanının bulunması, 6 aya kadar vade seçeneğinin olması, hayat sigortasının zorunlu olmaması ve banka tarafından Vadesiz / Vadeli TP/YP Mevduat Hesabı, Hazine Bonosu, Repo, Devlet Tahvili, B Tipi Yatırım Fonu ve Eurobond rehinlerinin alınması gibi durumlar söz konusu olur. Ziraat Bankası kredi seçenekleri içerisinde bulunan bu kredi alternatifi için gerekli başvurular şube üzerinden yapılabilir.

Ziraat Bankası İpotekli Bireysel Finansman Kredisi

Bireyin yüksek tutarlı ihtiyaçlarını ipotekleme işlemi ile birlikte karşılayabilmesi için Ziraat Bankası kredi imkanlarından bir tanesi olarak ipotekli bireysel finansman kredisi tercih edilebilir. Bu kredi seçeneğinin özellikleri arasında; müşterinin kullanabileceği maksimum kredi limitinin konut ipoteği için ekspertiz değerinin %80’i, iş yeri ipoteği için ekspertiz değerinin %75’i, imarlı arsa ipoteği için ise %50’si şeklinde olması, kredinin vade süresi boyunca bireye konut, hayat ve zorunlu deprem sigortasının yapılması, 48 aylık vade imkanının bulunması, şube tarafından gerekli görüldüğü durumlarda ek teminat talebinde bulunulması gibi seçenekler bulunur. Ziraat Bankası kredi işlemlerinin yapılabilmesi için web sitesi ya da şubeler tercih edilebilir.

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi

Dershane, üniversite, okul veya da kurs masraflarının karşılanması için banka tarafından müşterisinin hizmetine sunulmuş olan Ziraat Bankası kredi alternatifleri arasında eğitim kredisi yer almaktadır. Eğitim kredisi durumu olmayan öğrencinin okuyabilmesi adına devlet desteğinin sağlanması olarak tanımlanabilir. Ziraat Bankası kredi seçeneklerinden eğitim kredisinin özelliklerine bakıldığında; en fazla 36 ay vade süresi ile kredili mevduat hesabı şeklinde ya da taksitli bir şekilde kullanım yaptırma, maddi ya da şahsi teminat alma, kredisi vade süresi boyunca hayat sigortası yaptırma ve öğrencinin aldığı krediyi ailesine ödetebilme gibi özellikler bulunur. Eğitim kredisi, Türkiye genelinde üniversite öğrencilerine sunulan bir kredi biçimidir.

dijital bankacılık

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi

Taşıt almak isteyen bireyin maddi yardım sağlamak amacı ile 48 aylık bir vade süresi boyunca Ziraat Bankası kredi seçeneklerinden bir tanesi olan taşıt kredisini seçebilmesi mümkün olur. Ziraat Bankası taşıt kredisi kapsamında sunulan özellikler; 0 km ya da 5 yıllık araçlar için kullanılabiliyor olması, kredi vadesi süresince hayat sigortası ve kaskosunun yaptırılmasının zorunlu olması, 48 aylık bir vade süresinin olması, araç rehni yapılarak teminat olarak bildirilmesi, ruhsatta hususi olarak kaydedilmesi ile birlikte hafif ticari araçların alımının finanse edilmesi aracılığıyla kullanılması şeklindedir. Ziraat Bankası kredi işlemleri için taşıt kredisine başvuru yapacak olan bireyin şubeye gitmesi gerekir.

Ziraat Bankası Konut Kredisi

Bankalar tarafından müşteriye verilirken en fazla prosedürü olan ve an yüksek tutar üzerinden verilen konut kredileri Ziraat Bankası kredi kapsamında 120 ay vade süreli olmak üzere verilmektedir. Ziraat Bankası konut kredisi kapsamı içerisinde müşteriye; krediye konu olan gayrimenkul üzerinden ipotek edilme, şube tarafından gerekli görülmesi halinde ek teminat talep etme, ekspertiz değerinin %80’ini aşmamak kaydı ile 120 ay vade süresine kadar kredi çekebilme, kredi süresi boyunca zorunlu deprem sigortası, hayat sigortası ve konut sigortasının yaptırılması gibi özellikler sunulur. Ziraat Bankası kredi imkanları arasında bulunan konut kredisinin başvuruları web sitesinden yapılmakla birlikte geri kalan belge işlemleri şubeden halledilir.

Ziraat Bankası Bireysel İş Yeri Kredisi

Yatırım amacı ile bireysel olarak iş yeri almak isteyenlere finansman desteği sunan Ziraat Bankası kredi olanakları dahilinde bu krediden müşterilerini yararlandırmaktadır. Bireysel iş yeri kredisi kapsamında sunulan özelliklere bakıldığı zaman; 120 ay süresine kadar vade olanağının bulunması, şubeler tarafından gerekli görüldüğü takdirde ek teminatın istenebilmesi, satın alınacak olan iş yerinin ekspertiz değerinin en fazla %75’i kadar kredi çekilebilmesi, krediye konu olan gayrimenkul üzerinden ipotek işleminin yapılması, kredi vade süresi boyunca zorunlu deprem sigortasının, iş yeri sigortasının ve hayat sigortasının yapılması gibi seçenekler müşteriye sunulur. Ziraat Bankası kredi işlemini yapabilmek için banka şubesine gidilmesi yeterli olacaktır.

Ziraat Bankası Arsa Kredisi

Yatırımını arsa alarak değerlendirmek isteyen yatırımcı için Ziraat Bankası arsa kredisi kapsamında 60 ay süreli bir kredi imkanı sunmaktadır. Ziraat Bankası kredi olanakları içerisinde bulunan bu kredinin özellikleri arasında ise; alınacak arsanın imarlı ve belediye sınırları içerisinde olması, 60 aylık vade süresinin bulunması, kredi vade süresi boyunca hayat sigortasının yapılması, satın alınacak olan arsanın ekspertiz değerinin en fazla %50’si kadar kredi çekilmesi, krediye konu olan gayrimenkul üzerinden ipotekleme işleminin uygulanması bulunur. Ziraat Bankası arsa kredisi kapsamında sunulan bu kredi seçeneğinin alımı için resmi web sitesi üzerinden başvuru yapılarak istenen belgelerin en yakın banka şubesine götürülmesi gerekir.

Ziraat Bankası Kredi

Türkiye’nin devlet bankası olarak bilinen bu kuruluş tarafından müşterisine sunduğu pek çok alternatif kredi seçeneği bulunmaktadır. Ziraat Bankası kredi imkanları içerisinde; Yasa Kapsamındaki İpotekli Teminat Kredi Transferi, Kredili Mevduat Hesabı, İndirimli Taşıt Kredisi, Transfer Taşıt Kredisi, Ortak Konut Kredisi, İlk Yıl Sadece Faiz Ödemeli Konut Kredisi, Transfer Konut Kredisi, İnşaat Tamamlama Kredisi, Çalışanın Artısı Kredi Paketi, Emeklinin Artısı Kredi Paketi, Ziraat Kredi Paketi, Ortak İş Yeri Kredisi gibi daha pek çok alternatif bulunmaktadır. Kredi başvuru seçenekleri üzerinden belirtilmiş olan belgelerin tamamlanması ve en yakın Ziraat Bankası şubesine gidilmesi halinde kredinin onayının verilmesi ile birlikte müşteriye finansal açıdan destek sağlanmaktadır.

Kredilerle ilgili diğer yazılarımızı okumak için BURAYA TIKLAYIN!


Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 9 ay önce

    Ziraat bankasında kredi faiz oranları çok yüksek. Tavsiyem Vakıfbank. Nedeni ise faiz oranları en az Vakıfbank’ta var.